• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

phbot görev slotuna otomatik giden bir script var mı ?

cengover

Kayıtlı Kullanıcı
Üye
Server
Arkadaşlar oyundaki görevlerde önemli malum, party bulamadığım zaman göreve bırakmak istiyorum çarı. Yalnız önce görev slotuan gidip orayı kaydetmek gerekiyor. Onun yerine etkinleştirilmiş görevleri sırasıyla slota giderek yapan bir script ya da plugin tarzı bir şey var mı ?

Arkadaşlar oyundaki görevlerde önemli malum, party bulamadığım zaman göreve bırakmak istiyorum çarı. Yalnız önce görev slotuan gidip orayı kaydetmek gerekiyor. Onun yerine etkinleştirilmiş görevleri sırasıyla slota giderek yapan bir script ya da plugin tarzı bir şey var mı ?
Phbot bazı görevlerde otomatik giderken bazı görevlerde örneğin alexandria town görevleri gibi bunları otomatik yapmayı etkinleştirsen bile ya npcyi bulamıyor ya otomatik yapmıyor karma karışık birazda hatalı bir sistemi var maalesef bir çok görev için script çizmen gerekiyor en azından slottan görev npcsine kadar ki sağlıklı bir şekilde görevi slotta kassın gitsin npcye teslim etsin yine tekrar alıp slotuna gitsin plugin gibi yan eklentiler bazı konularda çok iyi oluyor ama görevde çok aşırı sağlıklı çalışacağını pek sanmıyorum ama yapan olursa kullanırız.

@Burak Yoğun, hocam nuker çarı 100 uneg tekrarlı göreve bıraktım script çizdim. sc de gidiyor görevi teslim ediyor bir adım ileri gidip yeniden görevi alıyor ve slota gidiyor. Ancak sonra aynı sc yi tekrarlıyor. her defasında görevi almış olsada tekrar gidiyor bunu bir türlü çözemedim. Bir fikriniz varmı ?

@Burak Yoğun, hocam nuker çarı 100 uneg tekrarlı göreve bıraktım script çizdim. sc de gidiyor görevi teslim ediyor bir adım ileri gidip yeniden görevi alıyor ve slota gidiyor. Ancak sonra aynı sc yi tekrarlıyor. her defasında görevi almış olsada tekrar gidiyor bunu bir türlü çözemedim. Bir fikriniz varmı ?
Sadece slot ile npc arası script gerekiyor ne gibi bir yapılandırma yaptınız bilemiyorum ama basitçe anlatayım slotunuzu kasılma alanından kordinat alıp ayarladınız botun görev kısmında ilgili görevi otomatik yapmaya ayarladınız yapmanız gereken tek şey slottan npcye kadar düzgün şekilde script çizmek ardından script sonunda quest,NPC X,A Quest, cinsinden bir komut ekleyeceksiniz bu script botta görevi bulup yürüme komutu ayarla olarak tanımlarsanız bot şehirden alması gerekenleri alır slotuna gider görevi yapar ardından görevi tamamlayınca çizdiğiniz scripti kullanarak npcye gider görevi teslim eder kodu eklediğimiz için tekrar alır oradan slotuna döner tabi bu alexandrianın ön kasılma slotu için daha uzak yerlerde farklı ayarlar gerekir.

Sadece slot ile npc arası script gerekiyor ne gibi bir yapılandırma yaptınız bilemiyorum ama basitçe anlatayım slotunuzu kasılma alanından kordinat alıp ayarladınız botun görev kısmında ilgili görevi otomatik yapmaya ayarladınız yapmanız gereken tek şey slottan npcye kadar düzgün şekilde script çizmek ardından script sonunda quest,NPC X,A Quest, cinsinden bir komut ekleyeceksiniz bu script botta görevi bulup yürüme komutu ayarla olarak tanımlarsanız bot şehirden alması gerekenleri alır slotuna gider görevi yapar ardından görevi tamamlayınca çizdiğiniz scripti kullanarak npcye gider görevi teslim eder kodu eklediğimiz için tekrar alır oradan slotuna döner tabi bu alexandrianın ön kasılma slotu için daha uzak yerlerde farklı ayarlar gerekir.

hocam 100 uneg slotu çok yakın npc ye slottan npc ye sc çizdim. Tek seferde gidip görevi teslim ediyor ve tekrar alıp slota geri gidiyor. Çizdiğim sc slottan npc ye gidip görevi teslim edip tekrar görevi alıp slota dönünceye kadar devam ediyor. Ancak slottan tekrar npc ye gidip sc yi tekrarlıyor görevi aldığı halde. Şu işi çözemedim. Sorun oluşturmuyor ancak zaman harcıyor sonuçta karakter. Bu arada görev sürekli tekrarlanabilir görevlerden.

hocam 100 uneg slotu çok yakın npc ye slottan npc ye sc çizdim. Tek seferde gidip görevi teslim ediyor ve tekrar alıp slota geri gidiyor. Çizdiğim sc slottan npc ye gidip görevi teslim edip tekrar görevi alıp slota dönünceye kadar devam ediyor. Ancak slottan tekrar npc ye gidip sc yi tekrarlıyor görevi aldığı halde. Şu işi çözemedim. Sorun oluşturmuyor ancak zaman harcıyor sonuçta karakter. Bu arada görev sürekli tekrarlanabilir görevlerden.
Slota gelip kasılmayı başlatmadığı anda bot ne yazıyor buraya görsel atma şansın var mı?
Kasılmayı başlatmadığına göre bot tekrar görev npcsine gitmesi için bir tetikleme yapıyor acaba kasılma alanını ayarlarken kasılma alanında olup koordinat alıp mı slotunu ayarladın yoksa şehirden slota script filan çizdin mi?
Şunu da deneyebilirsin botun otomatik görev olayını kapatırsın görev etkinken yürüme komutu tanımlarsın eğer görevi tamamlayınca gitmezse basit bir koşul ayarlayıp bu sorunu çözebilirsin.

Slota gelip kasılmayı başlatmadığı anda bot ne yazıyor buraya görsel atma şansın var mı?
Kasılmayı başlatmadığına göre bot tekrar görev npcsine gitmesi için bir tetikleme yapıyor acaba kasılma alanını ayarlarken kasılma alanında olup koordinat alıp mı slotunu ayarladın yoksa şehirden slota script filan çizdin mi?
Şunu da deneyebilirsin botun otomatik görev olayını kapatırsın görev etkinken yürüme komutu tanımlarsın eğer görevi tamamlayınca gitmezse basit bir koşul ayarlayıp bu sorunu çözebilirsin.
Hocam görevi verip , tekrar alıp slota geliyor çar , slota geldiğinde hiç durmadan tekrar görev npc sine geri gidiyor. farklı yazan birşey yok

[17:18:22] Komut: -16238, -719 Hareket ediyor

[17:18:27] Komut: -16232, -743 Hareket ediyor

[17:18:31] Komut: -16220, -775 Hareket ediyor

[17:18:33] 5.998 Deneyim ve 61 Beceri puanı kazanıldı

[17:18:36] Komut: -16210, -795 Hareket ediyor

[17:18:36] 336 Altın kazanıldı
Çözemedim hala..

Hocam görevi verip , tekrar alıp slota geliyor çar , slota geldiğinde hiç durmadan tekrar görev npc sine geri gidiyor. farklı yazan birşey yok

[17:18:22] Komut: -16238, -719 Hareket ediyor

[17:18:27] Komut: -16232, -743 Hareket ediyor

[17:18:31] Komut: -16220, -775 Hareket ediyor

[17:18:33] 5.998 Deneyim ve 61 Beceri puanı kazanıldı

[17:18:36] Komut: -16210, -795 Hareket ediyor

[17:18:36] 336 Altın kazanıldı
Çözemedim hala..

Görevin tam ismini yazarsanız kendim test edip size çözümünü yazayım.

Süperinsan olmak (1) görevi alex güney kapısından alınıyor seri tekrarlı görev Uneg avlama.
Hocam ayrıntı olarak yazayım. Phbotta bu görev otomatik çıkmıyor. Npc de ki görevin ismi phbot taki isimden farklı , dolayısı ile görevi otomatik almıyor. Scrip vasıtası ile aldırıyorum. Scrip de şu şekilde.

walk,-16388,-545,711
walk,-16405,-518,731
walk,-16427,-492,772
walk,-16456,-469,788
quest,Mısırlı Asker Turian,Süperinsan Olmak (1)
walk,-16462,-468,788
walk,-16454,-464,788

Görevi scripte şu şekilde yazdığımda görevi alabiliyor. Sc nin devamıda var slota kadar.

Süperinsan olmak (1) görevi alex güney kapısından alınıyor seri tekrarlı görev Uneg avlama.
Hocam ayrıntı olarak yazayım. Phbotta bu görev otomatik çıkmıyor. Npc de ki görevin ismi phbot taki isimden farklı , dolayısı ile görevi otomatik almıyor. Scrip vasıtası ile aldırıyorum. Scrip de şu şekilde.
walk,-16388,-545,711
walk,-16405,-518,731
walk,-16427,-492,772
walk,-16456,-469,788
walk,-16462,-468,788
walk,-16454,-464,788
Görevi scripte şu şekilde yazdığımda görevi alabiliyor. Sc nin devamıda var slota kadar.
Yapman gerekeni basitçe anlatayım
Kasılma alanına gittin bir uneg slotu buldun botun kasılma alanı kısmına gelip ekle diyerek bir alan ekliyorsun ardından pozisyonu al diyerek mekanı bota tanımlıyorsun.
Daha sonra botun görev sekmesine gelip otomatik görevden görevi etkinleştiriyorsun.

oqkjh0c.png

Slotundan npcye kadar bir script çiziyorsun.
Örnek olarak bu şekilde;

pcxzobu.png

Bu scripti de botun görev sekmesine gelip görevi seçip otomatik görev kısmından yürüme komutu ayarla diyerek bu yolu bota tanımlıyorsun.

qnrac6b.png

Başka hiç bir şey yapmana gerek yok.
Sendeki hata çizdiğin komut dosyasına görev ismini 1 kereden fazla ekliyorsun alır diye düşündüğün için oysa ki sadece 1 kere eklemen gerekiyor oda npcye gidip teslim etmesi için.
Bottan otomatik görevi etkinleştir dediğimiz için tekrar almayı bot kendisi yapıyor.
Anlattığım şekilde ayarlarsan dilediğin gibi görevi otomatik yaptırırsın başka bir ayar yapmana gerek yok.

Son yazdığınız deneyeceğim bakalım , ben SC de görevi hem teslim etsin hemde tekrar alsın diye 2 defa eklemiştim, deneyip sonucu yazayım hocam .
Burak hocam teşekkürler sorun çözüldü. Scripti sadece slottan npc ye kadar çizdim ve görevi 1 sefer ekledim scripte. Scrip npc de bittiği için karakter slota autowalk ile gidiyor . teşekkürler yardımın için.

Geri