• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos
gg_d1b675f689bacd7480.png

Merhaba Srolobby Ailesi :cool:

Bugün sizlere arabia ırkı için tasarlanan ve arabia ırkı ile gelecek olan talisman kartlarını tanıtacağım.
Hazırlanmış toplam 10 adet koleksiyon seti bulunuyor.
Niye arabia ırkı diyorum çünkü koleksiyon kartları arasında İslam dinimizin 4 büyük meleğinin isimlerini barındıran kartlar tasarlanmış.
Joymax bu koleksiyon kartlarını tasarlayıp ırk düşücesinden vazgeçmişte olabilir yakın tarihlerde oyunada eklenebilir bu tamamen artık şirketin elinde bekleyip göreceğiz.
Ama şundan eminiz ki Silkroad Online yakında çok büyük yeniliklere ev sahipliği yapacak ;)

İlk Koleksiyon Kartı Setimiz Talisman Adoun ismi ile eklenmiş.

on7oyr.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Aesima Hashish
2- Baalzebub Wing
3- Belphegor Chain
4- Ghoul Hoof
5- İflit Smoke
6- Leviathan Arrow
7- Mammon Glasses
8- Transform Veil

İkinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Dark ismi ile eklenmiş.

tQRyzD.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Abraha Spear
2- Abyss Stone
3- Adouns Eye
4- Dark Essence
5- Fallen Water
6- Guide Staff
7- Pot Piece
8- Stone Statue

Üçüncü Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Fire ismi ile eklenmiş.

Qom3HW.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Adouns Feather
2- Demolition Hammer
3- Demons Bellows
4- Dragons Scale
5- Endless Flame
6- Flame Stone
7- Regeneration Anvil
8- Stone Statue

Dördüncü Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Human ismi ile eklenmiş.

xLmEOM.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Black Bone
2- Bloody Chisel
3- Frozen Bandage
4- Melt Pendant
5- Old Chador
6- Old Diary
7- Rusty Lamp
8- Rusty Ring

Beşinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman İce ismi ile eklenmiş.

qMsG7H.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Abnormal Fountain
2- Adouns Breath
3- Amaranth
4- Frozen Hourglass
5- Frozen Statue
6- Glacier Stone
7- Stone Statue
8- Wolf Tooth

Altıncı Koleksiyon Kart Setimiz Talisman İsrafil ismi ile eklenmiş.

0tZ7Px.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Angel Harp
2- Angel Hourglass
3- Horn (1)
4- Horn (2)
5- Light Stone
6- Praise Score
7- Sacred Flame
8- Tear Drop

Yedinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman İzrail ismi ile eklenmiş.

y1Rc6j.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Angel Balances
2- Angel Book
3- Angel Quill
4- Angel Sword
5- Angel Veil
6- Death Stone
7- Sacred Dirt
8- Soul Ship

Sekizinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Jibril ismi ile eklenmiş.

fiU3zm.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Prophetic Scroll
2- Angel Lamp
3- Angel Mirror
4- Balck Stone
5- Borak Statue
6- Mystic Shawl
7- Short Sword
8- Water Drop

Dokuzuncu Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Michael ismi ile eklenmiş.

tRb4JE.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Angel Compass
2- Angel Mask
3- Angel Plate
4- Angel Prayer
5- Angel Shield
6- Extinction Sword
7- Life Branch
8- Life Seed

Onuncu Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Posion ismi ile eklenmiş.

mGtzd1.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Adouns Nail
2- Cobra Statue
3- Death Skull
4- Emerald
5- Golden Male
6- Rose Thorn
7- Snake Teeth
8- Stone Statue

Görselleri ve isimleri ile gördüğünüz üzere 10 adet koleksiyon kart seti hazırlanmış.
İlerleyenler zamanlarda Silkroad Online çok büyük yeniliklere ev sahipliği yapacak ;)

Arap ırkı joymaxın en büyük fiyaskosudur , kesinlikle böyle bir güncellemenin geleceğine ihtimal vermiyorum. Adamlar oyunu geliştirmeyi bırakalı çok uzun zaman oluyor.
Ha gönül ister ki tabii ki gelsin oyun gelişsin değişsin sıkıldık artık sürekli başa sarmaktan, böylesine kitlesi büyük olan bir oyunun geliştirmeyi kapatmış olması çok üzücü.

Arap ırkı joymaxın en büyük fiyaskosudur , kesinlikle böyle bir güncellemenin geleceğine ihtimal vermiyorum. Adamlar oyunu geliştirmeyi bırakalı çok uzun zaman oluyor.
Ha gönül ister ki tabii ki gelsin oyun gelişsin değişsin sıkıldık artık sürekli başa sarmaktan, böylesine kitlesi büyük olan bir oyunun geliştirmeyi kapatmış olması çok üzücü.

Herşeyi zaman gösterir bekleyip göreceğiz :)

Bu kartlar hepsi islam ve arap motifleri ile ilgili değil. Ben mitoloji aşığı bir insanım belkide mitoloji ile ilgili yüzlerce kitap okumuşumdur. Bu kartlardaki motiflerin çağrıştırdığı çoğu şey kitaplarda gördüm. Yarın sınavlarım bittikten sonra okuduklarıma dayanarak ve kendi çıakrımlarımıda ekleyerek mükemmel bir konu hazırlayacağım. @Burak Yoğun resimleri kullanmama izin var mı acaba? Az göz gezdirdim kartlarda önbilgi olarak şunu söylebilirim. Burda sadece arap ve islam konularındakli motifler yok. Başka bir ırkın motifleride var :)
Sırf bu konuyu hazırlamak için üye oldum cidden. Kartları görünce mutlu oldum

Bu kartlar hepsi islam ve arap motifleri ile ilgili değil. Ben mitoloji aşığı bir insanım belkide mitoloji ile ilgili yüzlerce kitap okumuşumdur. Bu kartlardaki motiflerin çağrıştırdığı çoğu şey kitaplarda gördüm. Yarın sınavlarım bittikten sonra okuduklarıma dayanarak ve kendi çıakrımlarımıda ekleyerek mükemmel bir konu hazırlayacağım. @Burak Yoğun resimleri kullanmama izin var mı acaba? Az göz gezdirdim kartlarda önbilgi olarak şunu söylebilirim. Burda sadece arap ve islam konularındakli motifler yok. Başka bir ırkın motifleride var :)

Sıkıntı yok kullanabilirsin :)

gamegami bu işe el atmalı ve joymaxa iletip oyunun gelecegi için bu ırkın gelmesini talep etmeli ki oyuncu sayısı daha fazla artsın ve onlarda daha fazla kazansın win win misali :)

Yapacağın Konuyu Şimdiden Merak Ettim , Heyecanlandırdın Bizi 😃👍

Fire ve İce gelirse "Fire Temple" ve "İce Temple" ile alakalı olacağını düşünüyorum, aynı "Bağdat Dungeon" gibi bir şey eklenebilir. 4 Melek 4 Accyi temsil ediyor olabilir veya özellik veren tittle ödülü gibi bir şey elde edilebilir. Dark olan, yine bağdatta bulunan o görkemli girişe sahip (130 mobların orada) yer ile gelebilir oranın konseptine uygun gibi. Adoun, Petra (!) ile alakalı ve Human, Arabian Garden (!) ile alakalı olabilir.

Tamamen benim varsayımlarım, kesinlik yoktur. Ödüller konusunda hiç bir çıkarım yapamıyorum belki yeni eşyalar falan getirirler onlar eklenir ama item vereceğini sanmıyorum (Belki sadece silahlar olur)

Bu talismanlar'da hindistana ait bazı motifler var yani islam dünyasından motiflerde var bu durumda 2 ırk yapar acayip gelen şey ise hindistan bilmecesi 8,9 ve10uncu kartlar putlar budalar masonlar ile alakalı yani hindistan tarihi eski bir ülke olduğu için india adıyla gelebilir diye düşünüyorum.

Benim düşüncem arabia ile ilgisi olabilir 12,13,14,15dg gibi legend veya sun item almaya yarayan fgw kartı gibi geliyor fakat gelmedi hiçbiri

Ben daha da uç bir yorum yapayım. Bizim inancımıza göre öyle olmasa da Petra'yı İslamiyetin başlangıç noktası olarak düşünenler var. Koleksiyon kartlarına bakınca 10 farklı koleksiyon var. 101 e kadar olan kısım için İslam karakterlerine özel 64 76 90 101 silahlarına ayrı koleksiyon yapmazlar yapacak olsalar eu ile çini de ayırırlardı. 101 den sonrası için koysalar desek bunları bence yine koymazlar bu para getiren sistemi bozmak istemezler. Bence bu koleksiyon kartları islam karakterlerini uyandırmak için. Petra " İslamın başlangıcı" ve karakterler burada uyandırılacak. (12 senedir hayalini kura kura mala bağladık)

Yorumu Ali'nin kanalına yazdım ama sonra buraya da yazmam gerektiğini düşündüm. '' Adoun '' mitoloji içerisinde '' düşmüş olan '' için kullanılan bir ifadedir. Kullanılan Adoun's Talisman Collection'daki bütün kart isimleri şeytanın kendi yarattığı iblislerinin isimlerini içeren birer atıftır. Dileyen Beelzebub, Belphegor, Leviathan ve Mammon isimlerinin özellikle Latince dini anlatılardaki yerini inceleyebilir. Öte yandan bunlar ayrıca Dante'nin İlahi Komedya'da bahsini ettiği 7 katlı cehennemin her bir katında koruyucu ve Kitab-ı Mukaddes'te ( Yeni Ahit ) Galatyalılar bölümünde geçen 7 büyük günahın birer temsilcileridir. Diğer koleksiyonlarda yer alan Adoun's Eye ve Adoun's Feather şeytanın gözü ve düşerken yanan kanatlarından bir tüy tanesidir. Ayrıca Mikail kartlarında kılıç, kalkan ve zırh yer alması da yine latince kökenli anlatılarda Archangel (Başmelek) şeklinde geçen ve cennette başkaldırısı üzerine kovulduğu esnada düşmüş meleği yer altı diyarına, cehenneme sürerken kullandığı başmeleğin diğerlerinden ayırt edici savaş donanımlarıdır.
EK: Kitab-ı Mukaddes'te ( Yeni Ahit ) Galatyalılar bölümünde geçen yedi büyük günah ve temsilcileri : Kibir-Lucifer, Açgözlülük-Mammon, Şehvet-Asmodeus, Kıskançlık-Leviathan, Oburluk- Beelzebub, Öfke-Baphomet, Tembellik-Belphegor

Bence İsro Tr sronun açılmasıyla aslında bu oyunun ne kadar büyük bir kitlesinin olduğunu anlamış oldu.
Benim şahsi düşüncem arap ırkı yolda umarım gelir umarım bu oyun ihtişamlı günlerine geri döner :)

Burada toplam 10 adet fgw kartı seti bulunmakta yani umutlarınızı kırmak istemem ama bu daha çok yeni gelicek fgw ile 10 adet set parçası yapıcagımız anlamına geliyor yani silkroadın yeni gelen ırka özel fgw yapması gibi bir durumu düşünmüyorum bu anca buna işaret islam artık efsane gibi birşey olmaya başladı biz oyun severler icin

gg_d1b675f689bacd7480.png

Merhaba Srolobby Ailesi :cool:

Bugün sizlere arabia ırkı için tasarlanan ve arabia ırkı ile gelecek olan talisman kartlarını tanıtacağım.
Hazırlanmış toplam 10 adet koleksiyon seti bulunuyor.
Niye arabia ırkı diyorum çünkü koleksiyon kartları arasında İslam dinimizin 4 büyük meleğinin isimlerini barındıran kartlar tasarlanmış.
Joymax bu koleksiyon kartlarını tasarlayıp ırk düşücesinden vazgeçmişte olabilir yakın tarihlerde oyunada eklenebilir bu tamamen artık şirketin elinde bekleyip göreceğiz.
Ama şundan eminiz ki Silkroad Online yakında çok büyük yeniliklere ev sahipliği yapacak ;)

İlk Koleksiyon Kartı Setimiz Talisman Adoun ismi ile eklenmiş.

on7oyr.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Aesima Hashish
2- Baalzebub Wing
3- Belphegor Chain
4- Ghoul Hoof
5- İflit Smoke
6- Leviathan Arrow
7- Mammon Glasses
8- Transform Veil

İkinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Dark ismi ile eklenmiş.

tQRyzD.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Abraha Spear
2- Abyss Stone
3- Adouns Eye
4- Dark Essence
5- Fallen Water
6- Guide Staff
7- Pot Piece
8- Stone Statue

Üçüncü Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Fire ismi ile eklenmiş.

Qom3HW.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Adouns Feather
2- Demolition Hammer
3- Demons Bellows
4- Dragons Scale
5- Endless Flame
6- Flame Stone
7- Regeneration Anvil
8- Stone Statue

Dördüncü Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Human ismi ile eklenmiş.

xLmEOM.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Black Bone
2- Bloody Chisel
3- Frozen Bandage
4- Melt Pendant
5- Old Chador
6- Old Diary
7- Rusty Lamp
8- Rusty Ring

Beşinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman İce ismi ile eklenmiş.

qMsG7H.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Abnormal Fountain
2- Adouns Breath
3- Amaranth
4- Frozen Hourglass
5- Frozen Statue
6- Glacier Stone
7- Stone Statue
8- Wolf Tooth

Altıncı Koleksiyon Kart Setimiz Talisman İsrafil ismi ile eklenmiş.

0tZ7Px.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Angel Harp
2- Angel Hourglass
3- Horn (1)
4- Horn (2)
5- Light Stone
6- Praise Score
7- Sacred Flame
8- Tear Drop

Yedinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman İzrail ismi ile eklenmiş.

y1Rc6j.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Angel Balances
2- Angel Book
3- Angel Quill
4- Angel Sword
5- Angel Veil
6- Death Stone
7- Sacred Dirt
8- Soul Ship

Sekizinci Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Jibril ismi ile eklenmiş.

fiU3zm.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Prophetic Scroll
2- Angel Lamp
3- Angel Mirror
4- Balck Stone
5- Borak Statue
6- Mystic Shawl
7- Short Sword
8- Water Drop

Dokuzuncu Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Michael ismi ile eklenmiş.

tRb4JE.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Angel Compass
2- Angel Mask
3- Angel Plate
4- Angel Prayer
5- Angel Shield
6- Extinction Sword
7- Life Branch
8- Life Seed

Onuncu Koleksiyon Kart Setimiz Talisman Posion ismi ile eklenmiş.

mGtzd1.jpg

Sırasıyla İsimleri:
1- Adouns Nail
2- Cobra Statue
3- Death Skull
4- Emerald
5- Golden Male
6- Rose Thorn
7- Snake Teeth
8- Stone Statue

Görselleri ve isimleri ile gördüğünüz üzere 10 adet koleksiyon kart seti hazırlanmış.
İlerleyenler zamanlarda Silkroad Online çok büyük yeniliklere ev sahipliği yapacak ;)

2 sene geçmiş bu ilerleyen zamanlar hala gelmedi mi sayın Burak bey :)

Geri