• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos
gg_e31695f7112ee0057e.png

Merhaba Srolobby Ailesi :geek:

Bugün sizlere silkroad online'daki şarj sistemi nedir detaylı bir şekilde anlatacağım :)

Şarj Sistemi bizlere Silkroad-R ile geldi. Getirilmesinde en büyük amaç 3. parti yazılımların kullanımını kısıtlamak ve daha düzgün bir oyun ortamı sağlamaktı.

Gelelim Şarj Sisteminin Detaylarına 🙃

Şarj sistemi her sunucuya göre farklılık göstebilmektedir.

Bazı sunucularda 8 saat %100 kasıbilirken bazı sunucularda bu süre 5 saat olarak sınırlandırılmıştır.
Şarjımız dolu iken aşağıdaki gibi barımız mavi halde olur.

hdkxksi.png

Bizlere verilen bu 5 saat süre'de istediğimiz şekilde exp/sp ve gold kasabiliriz.
Görevlerinizi yaptığınızda teslim ettiğinizde'de normal exp/sp sahibi olursunuz.

%100 kastıktan sonra barımız %50ye düşmektedir.
Şarjımız %50ye düştüğü zaman barımız aşağıdaki gibi mor halde olur.

812ew14.png

Barımız mor halde iken kestiğimiz her mob'tan %50 oranında exp/sp ve gold kasabiliriz.
Görevlerimizi yapıp teslim ettiğimizde elde ettiğimiz exp/sp ve gold %50 olarak kısıtlanmaktadır.

%50'lik barımız bittiğinde ise şarj barımız aşağıdaki gibi gri halde olacaktır.
Barımız gri iken kesilen hiç bir mobtan exp/sp ve gold elde edilmez.

c826gse.png

Görevlerinizi yapıp teslim etmek istediğimizde görevlerin teslim edilmesi engellenir.
Şarjınızın tekrar eski haline gelip dolması için türkiye saati ile akşam 18:00'ı beklemeniz gerekmektedir. (Bu söylediğim sınırlı serverlerde geçerlidir)
Eris gibi yeni gelen sunucularda ise 5 saatte bir karakterinize dc yedirdiğinizde şarjınız %100 olarak yenilenmektedir.

Ek Bilgi

Joymax'ın barındırdığı bazı sunucularda Silver VIP olduğunuz zaman barımız yeşil hale gelmektedir.

duz71rm.png

Yukarıda bahsettiğim kısıtlamalardan etkilenmeden 7/24 %100 kasabilmektesiniz.

Başka bir rehber konusunda görüşmek üzere 😅

Tam test etmedim fakat mor bardayken Gold Drop aynı oranda devam ediyor, Yani moblardan daha az gold düşme gibi bir şey yok sanırım tabiki yanlış düşünüyor veya gözlem yapmış olabilirim bilen biri varsa yazabilir mi? (Özellikle bir çok gold ptsi olanların bunu bileceğini düşünüyorum onlardan yanıt bekliyorum.)

Tam test etmedim fakat mor bardayken Gold Drop aynı oranda devam ediyor, Yani moblardan daha az gold düşme gibi bir şey yok sanırım tabiki yanlış düşünüyor veya gözlem yapmış olabilirim bilen biri varsa yazabilir mi? (Özellikle bir çok gold ptsi olanların bunu bileceğini düşünüyorum onlardan yanıt bekliyorum.)

EXP/SP oranı nasıl etkileniyorsa gold oranını'da düşürmesi gerekiyor bu sistemin oyuna getirilmesinin amacı zaten 3. parti yazılım kullananları bir nebze olsa engellemek zaten :geek:

eris serverinde oynuyorum ve yukarıda ki bahsettigin eris serverinde oynayanlar 5 saate bir dc yedirdiginiz zaman sarjınız %100 olarak yenileniyor demişsiniz ama bende o olmuyor sistem degişti mi akşam saat 6 dan sonra bar sıfırlan olayımı geldi eris serverine

@bilal şarj sistemi şu gelen güncellemede bozuldu resmi sürümde elimizden gelen tek şey report etmek.
abi rapor etsek ne olur ilgilenen yok ki oyuna. Yok işte mavi var bitmeden şehire ışınlanıp dc yedirirseniz cara girdiginde bar fullenmiş oluyor falan , vip olan adam cıkıp girdiginde barı yenileniyor ceblerine para giricek diye getirdikleri sistemi bozmuşlar bildigin.

abi rapor etsek ne olur ilgilenen yok ki oyuna. Yok işte mavi var bitmeden şehire ışınlanıp dc yedirirseniz cara girdiginde bar fullenmiş oluyor falan , vip olan adam cıkıp girdiginde barı yenileniyor ceblerine para giricek diye getirdikleri sistemi bozmuşlar bildigin.

Sorun şu ki silver vip olan çarda bile girip çıksan yenilenmiyor. Böyle güzel bir oyun projesinin aptal bir şirketin elinde çöp olması gerçekten üzüyor beni ama el mahkum..
Yakında silkroad online türkiye açılacak şarj sistemi olmayan ve isroya göre daha ucuz orası ile epey bi rahat oluruz diye düşünüyorum :)

Sorun şu ki silver vip olan çarda bile girip çıksan yenilenmiyor. Böyle güzel bir oyun projesinin aptal bir şirketin elinde çöp olması gerçekten üzüyor beni ama el mahkum..
Yakında silkroad online türkiye açılacak şarj sistemi olmayan ve isroya göre daha ucuz orası ile epey bi rahat oluruz diye düşünüyorum :)
abi şuan senin dediklerinden sonra oyuna girip için para harcadıgım bir yerde böyle sorunlar yaşıcaksam neden devam edim gider tr sroyu oynarım en azından oyunla ilgilenen kişiler olacak oyuna bakmayan kişiler para kazanacagına oyuna bakan kişiler para kazansın :)

merhaba arkadaşlar eris server da yaklaşık 3 ay önce başladım çharımı 0 dan kastıgım için pty bulamıyorum. ve oyuna ilk başladıgım zamanlar mavi bar fullken dc attırdıgım zaman fulleniyordu fakat geçen ay gelen karnaval eventinden sonra fark ettimki barlar %100 olmuyor hr dc gir çık işleminden sonra 1 veya 1.5 saat bar veriyor bu şarj sistemi degiştide oyuncularamı haber vermediler yoksa başka bir durum mu var yardımcı olursanız çok sevinirim. BurakYogun senide oyunda görüyordum. ama artık yoksun bu bozulan şarj sistemi yüzünden mi girmiyorsun ?

@WingDragonTR Sanırım dc yedirince dolması hataydı bunu fark edip düzelttiler tüm mesele bu sanırım 🙃
Çarlar oyunda açık durumda slottan şehire az gidip geliyor 😁

DC yedirmekten kasıtınız nedir? Oyundan çıkış yaparsak da doluyor mu? Yoksa farklı bir şekilde mi kapatmamız gerekiyor.

Geri