• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos
gg_57da95f6a8a2387c29.png

Merhaba Srolobby Ailesi :)

Bugün sizlere silkroad online türkiye'ye gelen carnival etkinliğini otomatik yaptırmayı anlatacağım.

Öncelikle yeni xCarnival Pluginini indiriyoruz.
Plugin için @Apolytica 'ya teşekkürler.
''
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
'' eklentisini indirip botun plugin kısmına atıyoruz.
Ardından etkinlikte balonu hangi seviyede patlatmak istiyorsanız plugini not defteri ile açıp

INFLATE_BALLOON_LEVEL_STOP = 6 yazan yerdeki rakamsal değeri istediğiniz seviye yazıp balonu o seviyede patlattırabilirsiniz.

Her 50 dakika'da oyun ücretsiz 2 adet balon vermektedir.

Bunu botunuza otomatik aldırmak için Koruma > Dönüş > ''Bir sonraki saatten önce dön'' yazan kısma 10 yazdığınızda bot her 50 dakikada şehire dönecek.

c3y3xwx.png

Kasıldığınız scriptlerinize
Türkçe ise ''quest,Karnaval Yöneticisi Jooa,Balonları alın,''
İngilizce ise ''quest,Carnival Manager Jooa,Receive balloons,''
kodları ile 50 dakikada balonları çarınıza sürekli aldırabilirsiniz.

Jangan ve Constantinople şehirleri için hazır scriptler paylaşıyorum.
İndireceğiniz scriptleri hangi şehirde eventi yaptıracaksanız o şehirin town scripti içerisindeki kordinatlar ile değiştirin.
Daha sonra çarınızı hangi şehirde yaptıracaksanız başlangıç noktası olarak o şehre kaydedin.
Ardından event npcsi'nin yakınına çarınızı götürüp botunuzu başlatın.

Jangan Script: ''
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.
''

Medianıza Türkçe ise ''quest,Karnaval Yöneticisi Jooa,Rubber Pieces Toplayın,''
Media İngilizce ise ''quest,Carnival Manager Jooa,Collect Rubber Pieces,''

Constantinople Script: ''
''
Medianız Türkçe ise ''quest,Karnaval Yöneticisi Jooa,Rubber Pieces Toplayın,''
Media İngilizce ise ''quest,Carnival Manager Jooa,Collect Rubber Pieces,''
kodları ile etkinliği yaptırabilirsiniz.

Ben bir şablon olarak sizlere etkinliği otomatik yapmayı anlattım detaylı şekilde scriptlerinizi kendinize göre düzenleyin.

Etkinlik Ödülleri

1. Seviye Ödülleri

gg_5cd22609fdb8846654.png

Strengh Scroll
Intelligence Scroll
Triger Scroll
Vigor Recovery Grain (Small)

2. Seviye Ödülleri

gg_528c2609fdbfa4d5c2.png

Evil Scented Flower
Energy Flower
Whirling Snow Flower
Life Flower
Illusion Flower

3. Seviye Ödülleri

gg_09de4609fdc6a7abf6.png

500 HP Inc. Scroll
500 MP Inc. Scroll
Super Scroll (Evasion %100)
Super Scroll (Accuracy %100)
Super Scroll (Moving Speed %100)

4. Seviye Ödülleri

gg_b7006609fdca4b4057.png

Roc Balloon (Str Inc.)
Edenp Ballon (Int Inc.)
Mujigi Ballon (Damage Inc.)
Kiklopes Ballon (Damage Absb.)
Magic Stone Of Luck (Lvl 11)
Magic Stone Of Steady (Lvl 11)
Skill Point Scroll
Alchemy Catalyst

5. Seviye Ödülleri

gg_1b5f3609fdce35dac4.png

Penguins's Evil Thoughts
White Tiger's Evil Thoughts
Panther's Evil Thoughts
Monster Summon Scroll
Pandoras Box
%10 Damage Incs/Abs. Scroll

6. Seviye Ödülleri

gg_ed14c609fdd093333a.png

Pandora's Box
Monster Summon Scroll
Berserker Regeneration Scroll
Skillpoint Scroll
%20 Damage Incs/Abs. Scroll​

eklentiyi kurdum return çektikten sonra normal hotana ışınlanıp devam ediyor.
jangana geçip balonları patlatması için ne yapmak gerekiyor?

Selam bende balonlar patlamıyor ne elle ne botla ve bot sehirde takılıyor bunun sebebi ne olabilir? Jangan ve Constantinapolis ikisini de denedim. Sağ tık haricinde de her türlü tuşu denedim ama nafile.
edit: fellow varken çalışmıyormuş

Ekli dosyayı görüntüle 3212

Son düzenleme:
Selam bende balonlar patlamıyor ne elle ne botla ve bot sehirde takılıyor bunun sebebi ne olabilir? Jangan ve Constantinapolis ikisini de denedim. Sağ tık haricinde de her türlü tuşu denedim ama nafile.
edit: fellow varken çalışmıyormuş

Ekli dosyayı görüntüle 3212
Toplama peti bile açık olsa karakter balona binemez tüm petlerin kapalı olması gerek.

eklentiyi kurdum return çektikten sonra normal hotana ışınlanıp devam ediyor.
jangana geçip balonları patlatması için ne yapmak gerekiyor?
Balonlarını biriktirip verdiğim scripti kullan.
Botun çalışmıyorken eklentide çalışmaz.

merhaba plugini not defteri ile açınca arapça garip yazılar var anlaşlmıyor o yüzden 6 yazacağım yeri bulamıyorum ne yapmam lazım

merhaba plugini not defteri ile açınca arapça garip yazılar var anlaşlmıyor o yüzden 6 yazacağım yeri bulamıyorum ne yapmam lazım
indirip kurun eklentiyi onunla açabilir düzenleyebilirsiniz

merhaba plugini indirip plugin kısmına attım fakat phbot plugin kısmına eklenti gelmedi botu kapatıp açtım falan düzelmedi hala?

merhaba plugini indirip plugin kısmına attım fakat phbot plugin kısmına eklenti gelmedi botu kapatıp açtım falan düzelmedi hala?
Plugininin eklenti kısmina gelecek bir arayüzü yok botu başlattığınızda pluginler yüklenirken xCarnivalBallon eklentisi yüklendi şeklinde bir yazı görürsünüz.
Eklentiyi yazan ben değilim eklentiyi hazırlayan kişi arayüz yazmadığı için yapacak bir şey yok ama botta sorunsuz kullanabilirsiniz.

Görev kabul edilmiş veya görev eşyası eksik bu hatayı verıyor

dedıgın herseyı yaptım yapmıyor pet falan acık da degıl çanta balon doluyor balonları patlatmıyor

Ben nasıl çalıştığını hala anlamadım. Botu kapattım açtım çantadaki balonları patlattı sonra bir daha yapmadı. Ayrıca not defterinden
# ______________________________ Initializing ______________________________ #

INFLATE_BALLOON_LEVEL_STOP = 6 yapmama rağmen en fazla 3te patladı. Onun haricinde ya 1 ya 2de patladı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim

Ben nasıl çalıştığını hala anlamadım. Botu kapattım açtım çantadaki balonları patlattı sonra bir daha yapmadı. Ayrıca not defterinden
# ______________________________ Initializing ______________________________ #

INFLATE_BALLOON_LEVEL_STOP = 6 yapmama rağmen en fazla 3te patladı. Onun haricinde ya 1 ya 2de patladı. Yardımcı olursanız sevinirim. Şimdiden çok teşekkür ederim
Balonun 6 seviyeye çıkması tamamen şanstan ibaret oradaki rakamsal değer daha düşük seviyede patlatmak isterseniz diye koyulmuş bir seçenek.
Etkinlik sorunsuz çalışıyor lütfen yapılandırmanızı gözden geçirin.

Anladım şimdi teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Mesela elimizdeki balonları toplattıp bastırdık. Sonra slota döndük. Tekrar balon bastırmak için ne yapmamız gerekiyor

Anladım şimdi teşekkür ederim. Bir sorum daha olacak. Mesela elimizdeki balonları toplattıp bastırdık. Sonra slota döndük. Tekrar balon bastırmak için ne yapmamız gerekiyor
Koşul ayarlayıp çarın şehire dönmesini sağlayın ve elinizdeki etkinlik itemlerini npcden balonla takas ettirin script ile zaten bot balonları otomatik patlatacaktır.
Detaylı yapılandırmayi siz çarınıza göre ayarlamalısınız ben plugin ile etkinliğin kodlarını hazır basit town scriptlerini paylaştım diğer ayarlar size ait 😁

Merhabalar, bunu detayli bir sekilde videoda anlatabilecek var midir ?

Geri