• Merhaba Ziyaretçi sitemize hoşgeldin!
    Forumdaki içeriklerimizden daha fazla yararlanmak için buradan kayıt olunuz
    Hello Welcome to Guest!
    Register here to benefit more from our content on the forum

Burak Yoğun

Administrator
Kurucu
Server
TRSRO Knidos
gg_fae8b60b4d50a9a799.png

Merhaba Srolobby Ailesi :)

Bugün sizlere phbotta kullandığınız eklentilerinizi güncellemeye yarayan bir eklenti tanıtacağım.
Plugin ismi ''xPluginUpdater'' kullandığınız bir çok eklentiyi tarayıp güncellemesi varsa bulmanıza ve eklentinizi güncelleyip sorunsuz kullanmanıza yarar.

Öncelikle eklentimizi indirelim:
Değerli ziyaretçimiz, bağlantı içeriğini görüntüleyebilmeniz için, Giriş yap veya Kayıt ol işlemi gerçekleştirmeniz gerekmektedir.

Ardından botumuzun kurulu olduğu alanı açıyoruz.

ovo2pq3.png

Plugins isimli klasörümüzü buluyoruz.
Eğer kurulumda ''Plugins'' tikini işaretlemediyseniz botunuzu yeniden kurmanızı tavsiye ederim.
Bu ve benzeri eklentiler phbotun testing sürümünde kullanılmaktadır.

rfgqd5i.png

İndirdiğimiz dosyayı ''Plugins'' içerisine atıyoruz.

p66iiex.png

Ardından botumuzun sol menüsündeki ''Eklentiler'' kısmına gelip ''Yeniden yükle'' diyeceğiz.

9pegzuh.png

Görselde de gördüğünüz gibi eklentimiz yüklenmiş durumda kendi sekmesinden kullandığınız eklentilerin güncellemelerini sorunsuz şekilde bulup yapabilirsiniz.

7ksa9sc.png

Başka bir konuda görüşmek üzere :cool:

rardan çıkartamıyorum
Rardan çıkaramamak başka bir şeydir, linkin bozuk olması bambaşka şeylerdir lütfen sorunu doğru sözlerle telaffuz edin ki yardım edebileyim?
Rardan sorunsuz çıkıyor sizden kaynaklı bir problem bilgisayarınızda winrar kurmayı deneyin bir sorun yok.

winrar yüklü tabiki

Ekli dosyalar

• Adsız.jpg
    Adsız.jpg
    56.2 KB · Görüntüleme: 18
Sorun bende de var . Botun Plugin Klasörüne gerekli olan py dosyalarını atmama rağmen eklenti eklemiyor yeniden yükle dediğim zaman.
yardımcı olabilecek varmı eksik birşey mi yapıyorum!! @Burak Yoğun,

Ryan ın beyaz listeye eklemediği hiçbir plugin i artık bota ekleyemezsiniz arkadaşlar. Suistimal eden pluginler için zamanında böyle bir önlem alındı.

dosya içindekileri plugin dosyasının içine atıp yeniden yükle demeniz yeterli olacaktır

Geri